Збирка књига
Збирка књига је јако разноврсна и дели се на грађу насталу у љишком крају, грађу чија је тематика љишки крај и осталу грађу. Овде ће бити бити изложени поједини репрезентативни примерци.
Споменар из Трудеља
Споменар из Трудеља представља аутентичну збирку песама и цртежа више непознатих аутора који су своје песме и мисли записивали у ову свеску. Већина текстова је обележена датумом када је написан, тако да се из датованих текстова може закључити да је споменар писан од 1918. до 1941. године. У Челникову збирку је дошао као поклон Александра Михајловића из Љига.
Српска граматика за ниже гимназије и реалке у Краљевини Србији
Књига у тврдом повезу, а састоји се из два дела. Први део је уџбеник штампан у Београду у Краљевско-српској државној штампарији 1884. године, а саставио га је Стојан Новаковић. Други део је рачуница за I разред гимназија и реалка који је написао М. Мијаиловић, а издат је 1885. године такође у издању Краљевско-српске штампарије у Београду. Уџбеник је у осредњем стању.
Општа историја за више разреде средњих школа
Уџбеник за историју средњег века у тврдом повезу који је израдио Л. Зрнић, а штампан је у Државној штампарији Краљевине Србије 1914. године. Добро је очуван, а на првој страни има потписе више ђака, а поједини потписи и цртежи се јављају кроз целу књигу.
Аустријска збирка песама из 1862. године
Збирка је у тврдом повезу. Има 125 страна. Писана је готицом, а издата у Бечу 1862. године, а према потписима, припадала је Теофану Давидовићу. На унутрашњој страни корице невешто је нацртана црква војвођанског типа са латинским крстом у основи и торњем на западној страни. Највероватније да је у питању дечји цртеж.
Мађарска збирка песама из 1869. године
Збирка је у тврдом повезу. Има 443 стране. Писана је на мађарском језику, а издата 1869. године у Пешти. Припадала је Библиотеци Матице Српске.